Тарас Плахтій

Динамічні мережі. Теорія та технологія.

Методика проведення семінару “Сценарування до і після 2015 року” в динамічній мережі.

Мета проведення семінару: вироблення спільної стратегії та координація колективної діяльності українських суспільно-політичних середовищ щодо виборів 2015 року, формування поля довіри між їх учасниками, створення комунікативного майданчику для узгодження інтересів, цілей і задач.

Під час першої сесії учасники семінару у п’яти профільних групах:

1. Діючий президент

2. Узгоджений кандидат

3. Неузгоджений кандидат

4. Позитивний Чорний Лебідь

5. Негативний Чорний Лебідь

працюють над загальним питанням “Перемога на президентських виборах 2015 року. Тренди, технології, події, умови успіху та чинники поразки, узгоджені стратегії та можливі спільні проекти”.

Методика роботи семінару  була випробувана і доопрацьована в середовищі активістів Зарваницької громадської ініціативи 24 вересня у Львові. Для першої сесії семінару:
І. На першому кроці динамічної мережі у профільних групах учасники у форматі мозкового штурму визначатимуть і/або вироблятимуть:

1. Висхідні та низхідні тренди для закріпленого за групою кандидата, що сприятимуть або перешкоджатимуть його перемозі, а також – можливі способи управління трендами для посилення або послаблення їх впливу на результат даного кандидата у виборчих перегонах. [У даному випадку йдеться про тенденції та процеси, які відбуваються в українському суспільстві безвідносно до виборів 2015 року  протягом відносно тривалого часу]

2. Технології, що спроможні забезпечити перемогу даного кандидата у виборчих перегонах . [У даному випадку йдеться про штучну організацію та підтримку короткотермінових тенденцій і процесів в українському суспільстві зацікавленими оргсубєктами інструментами політичних технологій, метою яких є вплив на результат волевиявлення українціву 2015 році]

3. Технології, що приведуть до неминучої поразки  даного кандидата у виборчих перегонах.

4. Події, які можуть спричинити перемогу або поразку  даного кандидата у виборчих перегонах.[У даному випадку йдеться про одномоментні події чи серії подій різного типу, спеціально підготовлених чи випадкових з достатньо значимою ймовірністю, які можуть суттєво вплинути на результиати виборів 2015 року]

5. Ключові умови успіху даного кандидата у виборчих перегонах на основі аналізу результатів роботи над пунктами 1-4 (червона стрілка на ілюстрації нижче).

6. Ключові чинники поразки даного кандидата у виборчих перегонах на основі аналізу результатів роботи над пунктами 1-4 (червона стрілка на ілюстрації нижче).

7. Узгоджені стратегії колективної діяльності середовищ, до яких належать учасники семінару, у відповідності до притаманних їм цінностей, на основі ключових умов успіху та чинників поразки даного кандидата у виборчих перегонах.

8. Можливі спільні проекти для середовищ учасників семінару з метою реалізації вироблених у пункті 7 стратегій.

ІІ. На другому кроці динамічної мережі у перехресних групах  відбудеться обговорення результатів роботи профільних груп, їх конструктивна критика, доповнення, пропозиція власних альтернатив.

ІІІ. На третьому кроці у профільних групах відбудеться узагальнення результатів обговорення на попередньому кроці та вироблення узгодженої доповіді, а також – підготовка доповідача та презентації на форматі А1.

ІV. На четвертому кроці відбудеться пленарне засідання, на якому доповідачі від профільних груп представлять результати їх роботи.

Під час другої сесії учасники семінару у цих же профільних групах  працюють над загальним питанням “Перший рік після виборів  2015 року. Тренди, технології, події, умови успіху та чинники поразки, узгоджені стратегії та можливі спільні проекти”.

Триивалість роботи кожної сесії – від 3 до 4 годин.

Зразок заповнення персонального бланку першої сесії:

Зразок персонального бланку

Персональні бланки для роботи під час першої і другої сесій у форматі А3:

1

2

Фото- і відео-репортаж з реального семінару за описаною методикою: http://samoorg.wordpress.com/2013/09/28/057/

 

Advertisements

Вересень 30, 2013 - Posted by | Динамічні мережі

Коментарів ще немає.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: