Тарас Плахтій

Динамічні мережі. Теорія та технологія.

Будова, принципи роботи та фінансування обласного осередку суспільно-політичної організації зі змінною структурою – динамічною мережею

Методичні вказівки.

Завантажити у форматі PDF

І. Лідери  суспільно-політичної організації проводять презентаційний захід –  круглий стіл, семінар, тощо із попередньо визначеним та особисто запрошеним колом потенційних учасників, під час якого викладають концепцію організації, основні ідеї та принципи. В кінці заходу вони запрошують учасників долучитися до розбудови суспільно-політичної організації.

ІІ. На протязі місяця після презентаційного заходу в обласний цент прибуває організаційна група, яка збирає тих, хто вирішив долучитися до організації та проводить з ними навчання по організації їх діяльності в рамках обласного осередку.

ІІІ. Після навчання обласний осередок протягом деякого часу (1-2 місяці) працює самостійно, після чого організаційна група з представниками центрального  органу приїжджають перевірити та оцінити результати діяльності.

 

Принципи побудови і діяльності обласного осередку.

1. Базова ланка. Обласний організація складається з множини ПОСТІЙНИХ команд  різної чисельності – від 2 до 12 осіб з обраними лідерами на чолі. В одному населеному пункті (селі, райцентрі, обласному центрі) може бути довільна кількість команд – у відповідності до побажань активістів. Причому вони можуть формуватися за будь-яким принципом – регіональним, фаховим, виробничим, партійним, за приналежністю до ГО, а також –  з друзів, з родичів, тощо.

2. Прийняття рішень. Щонайменше раз на місяць відбуваються чергові загальні Збори обласного осередку в динамічній мережі, у яких беруть участь усі члени команд, які працюють за визначеними у програмних документах напрямками (наприклад – політико-правовим, економічним, соціально-культурним, інформаційним, тощо) у відповідності до свого фаху або вибору. На Зборах здійснюється стратегічне планування, розгляд поточних питань, узгодження рішень Центру, розглядаються УСІ інші питання.

Лідери постійних команд забезпечують явку на  Збори представників команди не менше ніж 2/3 від її чисельного складу.

Загальні Збори обласних осередків є основними СУБ’ЄКТАМИ вироблення і прийняття рішень в суспільно-політичній організації. Рішення загальних Зборів обласних осередків мають найвищу легітимність.

Загальні Збори делегують своїх представників у Центральний орган, де узгоджуються рішення всеукраїнського рівня.

Більш детально робота загальних Зборів в динамічній мережі описана в публікації: https://tarasplakhtiy.wordpress.com/2013/07/05/pobudova-spo-z-dm/

Фінансування роботи загальних Зборів відбувається за рахунок  членських внесків.

Обласний осередок

3. Виконання рішень:

а) Базова ланка –  постійні команди обласних осередків під керівництвом своїх лідерів виконують власні рішення, рішення обласного рівня та рішення центрального органу у частині, що стосуються проведення політичних заходів у полі. За рішеннями загальних Зборів обласного осередку, базові команди можуть утворювати бригади з виконання окремих рішень під керівництвом призначеного Зборами координатора. Фінансування роботи команд залежить  від рівня прийняття рішення – хто їх приймає, той і забезпечує ресурси.

б) Для виконання рішень по створенню інтелектуального продукту (наприклад проектів законів, вирішення поточних проблем) утворюються ТИМЧАСОВІ фахові групи із компетентних членів різних команд під керівництвом коордлинаторів, які призначаються загальними Зборами. Після виконання рішення і доповідей про виконання ці команди розформовуються. Фінансування залежить від суб’єкта постановки задач – якщо це Збори, то вони визначають і надають необхідні ресурси. Якщо задачу ставить Центр, то він і забезпечує фінансування. Це не виключає виконання робіт по створенню інтелектуального продукту на волонтерських засадах – у випадку, коли члени таких груп самостійно виявили бажання вирішити ту чи іншу проблему чи створити той чи інший інтелектуальний продукт в рамках мети, місії, цінностей та цілей організації, що задані в її програмних документах.

в) Для реалізації проектів  загальноукраїнського характеру (наприклад – проведення виборчої кампанії, загальноукраїнських акцій, тощо) створюються ТИМЧАСОВІ жорсткі вертикальні групи проектів з підпорядкуванням Центру, які складаються з членів різних команд обласного осередку у відповідності до їх компетентності, можливостей та особистих якостей. Групи проектів з усіх обласних осередків  підпорядковуються загальноукраїнському координатору з Центру, утворюють жорстку вертикаль і мають централізоване окреме фінансування та розформовуються після завершення виконання проекту.

г) Для підтримки життєдіяльності обласного осередку створюється множина процесних груп з учасників різних команд, які працюють певний період – наприклад, протягом року, після чого половина їх складу змінюється ротацією чи призначенням загальними Зборами  Робота процесних груп відбувається на волонтерських засадах крім випадку виконання деяких процесів членами організації на постійній платній основі з офіційним оформленням  на роботу.

 

Оптимальна загальна кількість членів обласного осередку, які виробляють і приймають рішення на початковому етапі – впродовж першого року роботи, складає  від 20 до 70 осіб.

Всі інші, хто бажає долучитися, реєструються як прихильники, які не беруть участь у виробленні та прийнятті рішень, але залучаються на добровільних засадах до команд і груп по їх виконанню.

Advertisements

Квітень 17, 2014 - Posted by | Динамічні мережі

Коментарів ще немає.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: